"Véleményünk szerint a valósághoz való kapcsolódás leghatékonyabb módja a tapasztalás és annak reflexiója. Sőt, önmagunkhoz, a többiekhez és a körülöttünk lévő élővilág egészéhez való kapcsolódás legfontosabb útja is a tapasztalati tanuláson át vezet. Ebben hiszünk, ennek módszerét alkalmazzuk a fejlesztési, támogatói, terápiás munkánk során is.
A tapasztalat megszerzése legfontosabb helyszínének a természetet tekintjük, miközben az egyre nyilvánvalóbb klíma-válság hangoztatása közepette egyértelműen látható az emberek általános elidegenedettsége a természettől.
Hogyan óvjuk, hogyan gondozzuk a körülöttünk élő környezetet? ,Hogyan neveljük gyermekeinket a természet védelmére, miközben mi magunk is olyannyira elidegenedtünk, hogy ezt fel sem ismerjük, míg el nem kezdünk újrakapcsolódni vele?... A legjobb lett volna ezt elkezdeni születésünk pillanatában. De a második legjobb ideje ennek épp Ma van - szoktuk mondani a hozzánk fordulóknak.
A képzésünk célja olyan segítő szakemberekkel való közös együttlét, tanulás és tapasztalataink megosztása, akik a természetben folytatható és/vagy tapasztalati tanulás módszertanával megvalósítható folyamatokkal szeretnének segíteni az embereknekújrakapcsolódni önmagukhoz, másokhoz és a természethez.
A képzés résztvevői számára a nyári intenzív és a két szemeszteres teljes tanéves képzés során
Szabó Gábor Timur & Rákár-Szabó Natália
A képzést egy 9 napos BÁZIS-SZEMINÁRIUM indítja, mely alkalmat ad az outdoor/kaland-pedagógia és a vadon-kalandterápia módszertanával tapasztalati úton való ismerkedésre, illetve lehetőséget biztosít saját-élmény megszerzésére “expedíciós” körülmények között. A szeminárium elvégzése alapfeltétele az ősszel folytatódó, további 2 szemeszterből álló képzésnek, de természetesen önmagában tekintve is értékes élményekkel, tapasztalatokkal gazdagít minden résztvevőt.
A képzés tartalmaz mind elméleti, mind gyakorlati órákat, elsősorban tapasztalati úton való tanulásra építve, túlnyomórészt természeti közegben, de alkalmaz e-learning (önálló tanulás) elemeket is, illetve külföldi oktatók általi kontakt és online prezentációkat, workshopokat, webinarium-ot.
A képzést hazai és nemzetközi trénerek, terapeuták vezetik, illetve választható egyéb módszertani képzéseket is javaslunk, kínálunk majd – moduláris rendszerben.
A képzésre az őszi és tavaszi szemeszterben 4-5 alkalommal, jellemzően havi egy alkalommal, 3-4 tömbösített napban kerül sor, (cs) p-szo-v napokon.
– trénereknek, terapeutáknak, segítő szakemberekenk, pedagógusoknak és minden olyan emberekkel foglalkozó szakembernek (vagy hallgatónak)
A BÁZIS-szemináriumon való részvétel feltétele a további két szemeszterre való jelentkezésnek és hosszú távon az alapítvány szakmai munkájában való (önkéntes, asszisztensi, terapeuta) részvételnek, együttműködésnek is.
x pontos helyszín még szervezés alatt
Előkészítő, tájékoztató, csapatépítő program várható időpontja:x Budapest, Budai-hegység
– nagycsoportos munka a „bázis 1.” helyszínen
– expedíció
– nagycsoportos munka a „bázis 2.” helyszínen
célja olyan kompetens szakemberek képzése, akik magabiztosan dolgoznak természeti környezetben, a csoportdinamika, soft és hard skillek átfogó alapismeretével.
A képzés a a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény, 2020. szeptember 1-től bevezetésre kerülő módosítása alapján , 2020. július 1-én bevezetésre kerülő regisztráció szerint működik, erről igazolást állítunk ki a résztvevők számára.
Mivel Magyarországon a Vadon-Kalandterápia még nem minősül módszerspecifikus képzésnek, így a hallgatóink számára kiállított és sorszámozott (részletes, magyar és angol nyelvű tematika melléklettel kibocsájtott) Tanúsítványt (Oklevelet) nyújtunk, mely még nem érvényesíthető törvényi szabályozás alá eső bérmeghatározás vagy Okj, Felsőoktatási, ill. egyéb Posztgraduális továbbképzések képzések elismeréseként.
Nemzetközileg elismert, világhírű, egyetemi professzori vendégoktatók aláírása is szerepel a Tanúsítványon, mely a nemzetközi szakmai életben magas presztízst biztosít a képzésnek.