Kificamodhat egy boka, de valakire rátörhet akár egy asztmás roham is, súlyosabb esetekről már nem is beszélve. Ilyenkor, ha csoportban vagyunk, a vezetőnek hatványozott a felelőssége.
Ezért elengedhetetlenül fontos, hogy minden túravezető, outdoor tréner, síoktató, hegymászó, kalandterapeuta, kalandor esetleg biztonsági játékos, vagy éppen egy osztálykirándulásra induló tanár tudja, hogy mi a teendő baj esetén.
A kéTTé Akapítvány , AHA Outdoor! Kft és Dr. Molnár Péter együttműködésével 2016-ban, nemzetközi háttér-támogatással, elindult Magyarországon is a vadonelsősegély képzés.
A Vadon Elsősegély Akadémia (Wilderness Emergency & Rescue Academy) képzései 3 szinten valósulnak meg:
A képzés gyakorlat központú, a résztvevők előadások során, videók és képanyagok segítségével is megismerhetik a VADON ELSŐSEGÉLY elméleti alapjait, a természetben folytatott tevékenység során fellépő kockázati elemeket, a lehetséges sérüléseket és betegségeket és azok kezelését, ellátását, majd aktív, sajátélményű, tapasztalati tanulási szimulációs helyzetekben gyakorolhatják a tanultakat, látottakat.
A Vadon orvoslás (Wilderness Medicine) “elszigetelt környezetben történő sürgős életmentő ellátást” jelent és egy gyorsan növekvő terület, melynek jelentősége is egyre növekszik a nehezen elérhető természeti környezetben (backcountry) túrázó, sziklát és hegyet mászó, vízi sportokat űző (kajak, kenu, rafting-canyoning, stb.) és más potenciálisan veszélyes tevékenységet űző emberek számának növekedésével. A terület elsődleges célja a helyes helyzetfelmérés, a prioritások felállítása, az ebben a környezetben előforduló akut sérülések és betegségek elsődleges kezelése és a páciens sürgősségi evakuációja.
További információk: